• Telefon : 0 532 015 15 34

Domain kayıt ederken nelere dikkat edilmedir ? 

Öncelikle seçeceğiniz domainin yaptığınız işi, firmanızı, veya markanızı en iyi şekilde anlatması gerekmektedir.

Domaininiz kısa ve öz olmaldır. Örneğin; www.tesfendogalgazmuhendislik.com.tr  yerine eğer müsait ise www.tesfen.com.tr almanız daha uygun olacaktır. Çünkü uzun domainler hem telafuzu zorlaştırır hem de kullanacağınız kurumsal mail adreslerinin kullanımını zorlaştıracaktır. 

Domainizi seçerken Türkçe karakter kullanmayınız, bazı tarayıcılar Türkçe karakter domainleri destekliyor gibi görünse de global kullanımda ve domaininize bağlı kurumsal e posta adreslerinizi kullanmakta güçlük çekebilirsiniz. 

Domain tescili yaparken bütçeniz doğrultusunda mümkün olan en uzun süreli tescil yapmanızı öneririz. Çünkü tescil ettiğiniz domaininizi ömürlük satın almış olmuyorsunuz, domain tescili yılık olarak yapılıp satın aldığınız yıl süresince kullanım hakkı size ait olmaktadır. Her yıl ücretini ödeyip ( zamanında ) uzattığınız takdirde domain sizde kalmaya devam edecektir. Çeşitli sebeplerden dolayı süresinin yenilenmesini kaçırırsanız domaini kullanamadığınız gibi bu domainde yayınlanan web sitesi ve varsa kurumsal mail adresleriniz de bu durumdan olumsuz etkilenir. Ayrıca üzerinden çok fazla zaman geçmesi durumunda domaini yeniden almak için normal tescil ücretinden çok fazla cezai ödemelere maruz kalabilir yada yeniden alınabilme süresini de kaçırırsanız o domaini bir daha tekrar alamayabilirsiniz.

Hemen Ara 0 532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı