• Telefon : 0 532 015 15 34

Domain, Türkçe karşılığı alan adı olan domain internet mülkü üzerindeki tescil edilebilen isminizdir. www.firmanizinadi.com şeklinde bir örnekle verebiliriz. 

Domain alınmadan önce domain sorgusu yapıp almak istediğiniz alan adının uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer alacağınız alan adı uygun ise yani daha önce tescil edilmedi ise siz domain tescili yani isim tescili yapabilirsiniz. 

Domain Tescili yaparken nelere dikkat edilmedir

* Seçeceğiniz ismin kısa ve öz olması gerekmektedir. Örneğin: firmanızın ünvanı 'EFLATUN İNŞAAT ÜRÜNLERİ ve YAPI MALZEMELERİ SAN. LTD. ŞTİ." olduğunu varsayalım, Tescil edeceğiniz ismin www.eflatuninsaat.com veya www.eflatuninsaat.com.tr olması en uygunu olacaktır. Firma ünvanının tümünü alan adınız yapmak hem çok uzun bir alan adı olacak hemde okurken veya yazarken telafuzu zorlaşacaktır.

* Domain tescili sadece ingilizce karakterlerden oluşabilmektedir. Yani bir isim alırken Türkçe karakter kullanamazsınız. 

* Seçeceğiniz domain ne kadar kısa olursa telafuzu o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle telefuvu kolay kısa ve sizi en iyi şekilde anlatan domain seçmeniz önemlidir. 

* Com.tr alan adına başvuruyorsanız istenen evrakları verebilmeniz gerekmektedir. Com.tr için istenen evraklar: Alan adı tasis formu, Şirketler için ( Faaliyet belgesi veya bağlı bulundukları ticaret odasından oda sicil kayıt sureti ) Şahıslar için, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Marka tescil belgesi veya marka tescil başvuru formu.

* .com, .net, .org domainleri için herhangi bir evrak belge istenmemektedir. Fakat .com.tr domaini daha doğrusu .tr uzantılı domainler için evrak istenmektedir. Eğer şartları karşılayabiliyorsanız ve alacağınız domainin com.tr uzantısı boşta ise almanızı tavsiye ederiz. Çünkü com.tr daha kurumsaldır.  

* Domain tescili yaparken bütçeniz doğrultusunda olabilecek en uzun süre ile tescil işleminizi yapın. Bu süre en fazla 10 yıldır. Eğer yıllık yaparsanız her yıl süresi dolduğunda yenilemek zorundasınız. Zamanında ödenmeyen Domain tescil ücretleri için cezalı bir şekilde ödeme yapmak zorunda kalabilirssiniz.

* İhtiyaç duyacağınız tüm hizmetleriniz için tek firma ile çalışın. Domain tesciliweb hosting, Kurumsal mail hizmeti, web sitesi tasarımı hizmeti için ayrı ayrı firmalar ile çalışırsanız bu hizmetlerin takibi sizin için zor olacaktır. www.domaintescil.com.tr'de yukarıdaki tüm hizmetleri sorunsuz bir şekilde alabilir ve tüm hizmetlerinizi tek bir panelden rahatlıkla yönetebilirsiniz. Bunun için kayıt olmanız yeterlidir.

Domain Tescil

Lütfen her satıra bir domain gelecek biçimde sorgulayınız.Hemen Ara 0 532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı