• Telefon : 0 532 015 15 34

Com.tr Alan adı Türkiye'ye ait .tr uzantısının işletmeler için olan uzantısıdır. Com.tr domainini sitemiz üzerinden sorgulayabilir ve uygun olan domaini kayıt edebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki com.tr domaini evrak ile alınabilen bir alan adı türüdür.

Şirket adı ile com.tr almak

Com.tr domain kayıt edebilmeniz için işletmenizin şirket (A.Ş veya LTD.) olması gerekmektedir ve almak istediğiniz alan domainizin şirket ünvanında geçmesi gerekmektedir. Bu durumu bir örnek ile açıklayacak olursak;
Şirket ünvanınızın "EFLATUN YAPI İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ." olduğunu varsayalım. 
Bu şirket ünvanı ile www.eflatun.com.tr, www.eflatunyapi.com.tr, www.eflatuninsaat.com.tr, bu domainlerin hepsini eğer uygun ise alabilirsiniz. Ancak www.eflatunmuhendislik.com.tr yi alamazsınız çünkü şirket ünvanında mühendislik ibaresi geçmiyor. 

Marka Tescil belgesi veya başvuru belgesi ile com.tr almak

Şahıs firmaları veya bireysel olarak marka tescil belgesi ile de com.tr tescili yapılabilmektedir. Burada yine dikkat edilmesi gereken öncelikle alınacak domainin uygun olması yani başkası tarafından alınmamış olması ve alınacak domainin marka tescil belgesine kelimesi kelimesine geçmesidir. 

Hemen Ara 0 532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı